Ο Ολυμπιακός κερδίζει την Κηφισιά με 3-1 σετ σε μια συναρπαστική αναμέτρηση στο Ζηρίνειο και συνεχίζει το αήττητο σερί στη Volley League

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε αντίσταση από την Κηφισιά, αλλά κατάφερε να κερδίσει με σκορ 3-1 σετ στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Volley League, παραμένοντας αήττητος μετά από τέσσερις αγώνες.

Η Κηφισιά είχε την ευκαιρία να φτάσει στο tie-break μετά το προβάδισμα της 24-23 στο τέταρτο σετ, αλλά ο Ολυμπιακός κατάφερε να επιστρέψει και να κερδίσει το ματς. Οι “ερυθρόλευκοι” παίξαν πέμπτο ματς σε εννέα ημέρες και κατάφεραν να κερδίσουν με 15 μπλοκ και 9 άσσους, ενώ τέσσερις παίκτες τους σκόραραν διψήφιο αριθμό πόντων. Ο σκόρερ ηγέτης ήταν ο Στερν με 17 πόντους και 58% στις επιθέσεις, ακολούθησε ο Τζούριτς με 14 πόντους και 5 μπλοκ, ο Κουμεντάκης με 13 πόντους και ο Παγενκ με 11.

Στο πρώτο σετ, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 5-8 και κατάφερε να κερδίσει με 20-25. Στο δεύτερο σετ, η Κηφισιά απάντησε και κέρδισε με 25-16. Το τρίτο σετ ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα, με τον Ολυμπιακό να κερδίζει τελικά με 22-25. Το τέταρτο σετ ήταν εξίσου συναρπαστικό με τον Ολυμπιακό να κερδίζει με 28-30, κλείνοντας το ματς με σκορ 3-1.