Η Έκπληξη από τον Μίλωνα: Αποκλείστηκε ο Παναθηναϊκός και Προκρίθηκε στον Τελικό (1-3)

Ο Μίλωνας δημιούργησε συγκίνηση καθώς προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου βόλεϊ ανδρών. Η ομάδα του Σάκη Ψάρρα κατάφερε να κερδίσει τον Παναθηναϊκό με 3-1 σετ στον πρώτο ημιτελικό του Final-4, που διεξάγεται στο ΕΑΚ της Νεάπολης στη Λάρισα, γράφοντας έτσι ιστορία με την πρώτη πρόκρισή της στον τελικό. Οι Νεοσμυρνιώτες πλέον αναμένουν τον νικητή ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ για να γνωρίσουν τον επόμενο αντίπαλό τους.

Στον δεύτερο σετ, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει το προβάδισμα και να κλείσει το σετ στο 25-18, αλλά ο Μίλωνας επικράτησε στο τρίτο σετ, αυξάνοντας τη διαφορά στο +10 (11-21) και κερδίζοντας τελικά με 2-1 σετ. Τον τελικό έκρινε το τέταρτο σετ, όπου οι δύο ομάδες συνεχώς αλλάζαν το σκορ, με τον Μίλωνα να παίρνει τη νίκη με 27-29, προκρίνονται έτσι στον μεγάλο τελικό.

Τα σετ: 19-25, 25-18, 13-25, 27-29