Ανακοινώθηκαν τα ζευγάρια των πλέι οφ και πλέι άουτ στο γυναικείο Volley League – Το σύστημα διεξαγωγής

Η κανονική περίοδος της Volley League Γυναικών ολοκληρώθηκε και τα ζευγάρια των πλέι οφ 1-8 και των πλέι άουτ 9-12 έχουν διαμορφωθεί.

Οι πρώτοι αγώνες των πλέι οφ θα διεξαχθούν την Τετάρτη 27/3 και οι επαναληπτικοί το Σάββατο 30/3.

Τα ζευγάρια των πλέι οφ:

1-8: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
2-7: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων
3-6: Α.Ε.Κ. – Π.Α.Ο.Κ.
4-5: Α.Ο. Θήρας – Α.Σ.Π. Θέτις

Στην προημιτελική φάση, η γηπεδούχος ομάδα του πρώτου αγώνα είναι η ομάδα που βρίσκεται στη χαμηλότερη θέση στον τελικό βαθμολογικό πίνακα της A’ Φάσης.

Σε περίπτωση ισοπαλίας στη βαθμολογία μετά τον δεύτερο αγώνα, θα διεξαχθεί “Χρυσό Σετ – Golden set” στους δεκαπέντε (15) πόντους.

Τα ζευγάρια των πλέι άουτ:

9-12: Α.Σ. Άρης – O.Φ.A. Απολλώνιος
10-11: Ηλυσιακός Α.Ο. – Α.Ο. Λαμίας 2013

Το πρώτο ματς θα διεξαχθεί την Τετάρτη 27/3 και το δεύτερο το Σάββατο 30/3, με πιθανή τρίτη αναμέτρηση στις 3/4.

Οι νικητές των αγώνων στα πλέι άουτ θα καταλάβουν τις θέσεις 9 και 10, ενώ οι ηττημένοι θα κατέχουν τις θέσεις 11 και 12 και θα υποβιβαστούν στην Pre League Γυναικών.