Ο Ανδρέας Μιχαηλίδης ήταν ο πρωταθλητής μας, αλλά ηττήθηκε από τον Bojan Velickovic στον τελικό του ‘OKTAGON’ (ΒΙΝΤΕΟ ΑΓΩΝΑ)

Αν και ο Ανδρέας Μιχαηλίδης ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα με τον Bojan Velickovic, τελικά ηττήθηκε με πνιγμό στον 3ο γύρο από τον Σέρβο.

Ο Μιχαηλίδης έφτασε στην πηγή, αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει τον τίτλο welterweight τουρνουά ‘Oktagon MMA – Tippsport Gamechanger’ στην Πράγα της Τσεχίας. Από το δεύτερο γύρο και μετά, ο Velickovic ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να κυριαρχήσει.

Στην όρθια μάχη, ο Σέρβος φάνηκε να έχει δυσκολίες στον πρώτο γύρο, αλλά κατάφερε να αντέξει τη σφοδρή επίθεση του Μιχαηλίδη.

O Velickovic, γνωστός για το εξαιρετικό του cardio, φάνηκε να είναι πιο φρέσκος και να έχει λύσεις στις δύσκολες στιγμές που δημιουργούσε ο Μιχαηλίδης.

Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός, με τον Σέρβο να καταφέρνει να πάρει τον πνιγμό από rear-naked choke και να κερδίσει το έπαθλο των 300.000 ευρώ στο τουρνουά ‘Oktagon MMA’.

Ο Μιχαηλίδης επιβραβεύτηκε με το ποσό των 130.000 ευρώ για την εξαιρετική του παρουσία στο τουρνουά.

Το ufight.gr με την υποστήριξη του uprime.gr, έδωσε το παρών στο στάδιο του αγώνα και θα μεταδώσει αποκλειστικό ρεπορτάζ στις επόμενες μέρες.

Δείτε εδώ το βίντεο του αγώνα :

@ufight.gr Ο αγωνας του Ανδρέα Μιχαηλίδη με τον Bojan Velickovic στον τελικό του “Oktagon 51” @Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ♬ πρωτότυπος ήχος – UFight GR