Αναστασία Βλάχου του ‘Α.Σ. Θησέας Αιτωλοακαρνανίας’ με Ασημένιο Μετάλλιο στο President’s Cup

Η αθλήτρια του ‘Α.Σ. Θησέα Αιτωλοακαρνανίας, Αναστασία Βλάχου-Τριανταφυλλάκη, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο President’s Cup.

20240408 211128 2

Συμμετέχοντας στην κατηγορία των +68 κιλών Νεανίδων μεταξύ 1300 αθλητών από όλο τον κόσμο, η Βλάχου Αναστασία πήρε ακόμα ένα μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο President’s Cup μετά από 3 αγώνες.

Η επιτυχία της της δίνει τη δυνατότητα συμμετοχής στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα U21 και το παγκόσμιο Grand Prix.

Σε συνεργασία με τον προπονητή της, Κακαρέλη Νίκο, η αθλήτρια πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις απέναντι σε δύσκολους αντιπάλους, με διακρίσεις σε διεθνή πρωταθλήματα.

Αυτή ήταν η τρίτη φορά που η αθλήτρια βρέθηκε στην εθνική ομάδα, ενώ έχει κατακτήσει δύο μετάλλια στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο, με το πρώτο χάλκινο μετάλλιο να παίρνει από την Κακαρελη Σοφία.

Παρά τις καλές εμφανίσεις, οι αθλητές Μπετσίκας Μιχάλης, Σταμάτη Μαρία και Φουντουλάκη Αικατερίνη δεν κατάφεραν να κατακτήσουν μετάλλιο.

Το Διοικητικό Συμβούλιο του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές για τις εξαιρετικές επιδόσεις τους και τους εύχεται επιτυχία στα επερχόμενα πρωταθλήματα.