Φιλική νίκη της Κηφισιάς στο ντεμπούτο των Μποτία και Ιπαλίμπο

Η Κηφισιά πέτυχε την πρώτη της φιλική νίκη στις Κάτω Χώρες, νικώντας 2-0 την Φρανκ Μπόραν. Η αναμέτρηση σηματοδοτήθηκε από τα ανεπίσημα ντεμπούτα των Αλμπέρτο Μποτία και Τζακ Ιπαλίμπο.

Ο Μποτία πέτυχε και γκολ, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του στο 64ο λεπτό του αγώνα με μία όμορφη κεφαλιά. Ο Ανδρέας Τετέι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 76ο λεπτό με ένα εντυπωσιακό σουτ, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 2-0.

Οι Πάνος Πρίτσας, Λούκα Τσάπαν, Γιάννης Νικοπολίδης και Θοδωρής Αντωνόπουλος δεν έλαβαν μέρος στον αγώνα, καθένας για διαφορετικούς λόγους. Η επόμενη φιλική αναμέτρηση της Κηφισιάς θα πραγματοποιηθεί την επόμενη Παρασκευή (4/8) εναντίον της Γκόου Αχέντ Ινγκλς.

Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου): Κρίστινσον (60′ Αναγνωστόπουλος), Σάκιτς (60′ Σμπώκος), Παρράς (60′ Μπαρμπόσα), Βαφέας (60′ Μποτία), Αντούνες (60′ Ιπαλίμπο), Πέιος (46′ Σπίνος), Παπασάββας (60′ Κωνσταντακόπουλος), Μασούρας (75′ Μπάκος), Νίνης (46′ Τετέι), Αντερέγκεν (75′ Δημοσθενιάδης), Οζέγκοβιτς.