Φιλική νίκη για τον Ατρόμητο επί του Βόλου με τον Ρομπάιγ και τον Τσιντώτα σε ξεχωριστούς ρόλους

Ο Ατρόμητος επικράτησε με σκορ 1-0 του Βόλου σε ένα φιλικό παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, κερδίζοντας έτσι το πρώτο του φιλικό ματς της προετοιμασίας. Το γκολ της νίκης ήρθε από τον Ρομπάιγ στο 33ο λεπτό, μετά από μια εξαιρετική συνεργασία της ομάδας.

Ο Τσιντώτας, ο νεαποκτηθείς τερματοφύλακας του Ατρομήτου, ήταν επίσης σημαντικός παίκτης σε αυτό το παιχνίδι, καθώς απέκρουσε δύο πέναλτι στο 45’+1′ και 53′, εναντίον των Μραζ και Ντέλετιτς αντίστοιχα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων ήταν:

• Για τον Βόλο: Κόστιτς, Αλχο, Κίτσος, Κρούζλιακ, Σιέλης, Μεταξάς, Γκλάβτσιτς, Μπαριέντος, Ντέλετιτς, Καραγιάννης, Μραζ.
  • Για τον Ατρόμητο (πρώτο ημίχρονο): Τσιντώτας, Πομόνης, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Αθανασίου, Έρλινγκμαρκ, Καραμάνης, Φριντζόνσον, Αμπαρτζίδης, Βέργος, Ρομπάιγ.
  • Στο δεύτερο ημίχρονο: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Σταματούλας, Ντε Μποκ, Αθανασίου (65’ Πομόνης), Μουντές, Έρλινγκμαρκ (65’ Φριντζόνσον), Κούεν, Τριμμάτης, Τσαντίλας, Τζοβάρας.