Αντίπαλος του Ολυμπιακού: Ο Μπατσουαγί λύτρωσε τη Φενέρμπαχτσε από την τρύπα και την κράτησε στον αγώνα για τον τίτλο!

Η Φενέρμπαχτσε συνεχίζει αήττητη την πορεία της προς την κορυφή της κατάταξης, αν και βρίσκεται πίσω από την πρώτη Γαλατάσαραϊ, και διατηρεί τις ελπίδες της για το πρωτάθλημα! Αυτή ήταν η εικόνα που παρουσίασε στην αναμέτρησή της με την Τράμπζονσπορ στην 30η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος, κερδίζοντας με σκορ 3-2.

Η ομάδα του Ισμαήλ Καρτάλ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι με δύο εξαιρετικά γκολ από τον Φρεντ, με ασίστ από τον Τάντις, στο 13ο και στο 45+4 λεπτό αντίστοιχα, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2-0!

Ωστόσο, η αντίδραση της ομάδας του Φούντα δεν άργησε να έρθει στο δεύτερο μέρος του αγώνα, καθώς με τα γκολ των Μπάρντι (63′) και το πέναλτι του Τρεζεγκέ (78′), ισοφάρισε το ματς! Το τελικό λάβαρο για τους φιλοξενούμενους όμως έδωσε ο Μπατσουαγί, που με ένα γκολ τρία λεπτά πριν το φινάλε, χάρισε στην Φενέρμπαχτσε τη νίκη με 3-2!

Με αυτή τη νίκη, η Φενέρ επεκτείνει το αήττητο σερί της σε 18 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, κρατώντας τη δεύτερη θέση στην βαθμολογία και παραμένοντας μόλις δύο βαθμούς πίσω από την πρώτη, Γαλατάσαραϊ!