Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από τη Γάνδη και θα αναζητήσει την ανατροπή στο «ΓΣΠ»

Ο ΑΠΟΕΛ γνώρισε μια ήττα με σκορ 2-0 από τη Γάνδη στο Βέλγιο και τώρα θα ψάξει τη μεγάλη ανατροπή στον αγώνα επαναληπτικής που θα διεξαχθεί στο «ΓΣΠ» την προσεχή Πέμπτη (31/8), προκειμένου να προκριθεί στη φάση των ομίλων του Conference League.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς μεγάλες συγκινήσεις, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 77′ λεπτό με τον Φοφανά, ενώ ο Χονγκ πέτυχε το 2-0 στο 90’+2′ κάνοντας ακόμη πιο δύσκολο το έργο της ομάδας τους στον επαναληπτικό αγώνα.

Σε άλλα παιχνίδια, η Μπεσίκτας επικράτησε με σκορ 3-2 της Ντιναμό Κιέβου στο Βουκουρέστι, ενώ η Άιντραχτ Φρανκφούρτης έμεινε σε ισοπαλία 1-1 με τη Λέφσκι Σόφιας στην έδρα της.

Ακόμη, η περσινή φιναλίστ Φιορεντίνα γνώρισε μια ήττα-έκπληξη με σκορ 1-0 από τη Ραπίντ στη Βιέννη, ενώ η Φενέρμπαχτσε κέρδισε με ευρύ σκορ 5-1 την Τβέντε. Επιπλέον, η Νόρτζελαντ επικράτησε με σκορ 5-0 της Παρτίζαν, κερδίζοντας έτσι μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση.