Η Ρόζενμποργκ κερδίζει την Χαρτς με 2-1 και έχει το προβάδισμα για την πρόκριση!

Η ομάδα της Ρόζενμποργκ κατάφερε να νικήσει την Χαρτς με σκορ 2-1 και τώρα πηγαίνει στη Σκωτία για τον δεύτερο αγώνα προκριματικών, με στόχο να εξασφαλίσει τη θέση της στα πλέιοφς. Εάν περάσει, θα αντιμετωπίσει είτε τον ΠΑΟΚ είτε την Χάιντουκ Σπλιτ!

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι συνολικά και άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Φρεντερίκσεν μετά από ασίστ του Νίπαν. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, ο Νέλσον έκανε το 2-0 στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από ασίστ του Νίπαν.

Στο δεύτερο μέρος, η Χαρτς πίεζε για γκολ και το πέτυχε με τον Κίνγκσλεϊ στο 79ο λεπτό, με το σκορ να μένει 2-1 μέχρι το τέλος του αγώνα. Η Ρόζενμποργκ έχει το προβάδισμα για την πρόκριση, αλλά χάνει τη διαφορά των δύο γκολ που είχε, με την Χαρτς να είναι πλέον στο παιχνίδι.