Αποτελέσματα Τουρνουά Αντισφαίρισης με Αμαξίδιο: Νίκη για τον Αθλητικό Σύλλογο ΑμεΑ «Διαφοροζώ»

Ο Αθλητικός Σύλλογος ΑμεΑ «Διαφοροζώ» κατέκτησε το πρωτάθλημα της Ελλάδας σε ανδρικό μονό και διπλό στην αντισφαίριση με αμαξίδιο. Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε στις εξαιρετικές εγκαταστάσεις της Lyttos Beach Tennis Academy στη Χερσόνησο της Κρήτης από την Παρασκευή (19/4) έως και την Κυριακή (21/4), με τους αθλητές να προσφέρουν υψηλού επιπέδου αγώνες.

Ο Γιώργος Λαζαρίδης κατέκτησε το πρωτάθλημα στο ανδρικό μονό, ενώ στο διπλό σε συνεργασία με τον Κωνσταντίνο Διαλεκτόπουλο κατέλαβαν την πρώτη θέση. Αναλυτικά, οι νικητές και οι αγώνες παρουσιάζονται παραπάνω.