Ο Μέσι ολοκλήρωσε τη σεζόν στο MLS με μια ήττα

Ο Κέρβιν Βάργκας σκόραρε το δεύτερο γκολ του σε ισάριθμα παιχνίδια και η Σάρλοτ νίκησε με 1-0 την Ιντερ Μαϊάμι, κλείνοντας έτσι την αγωνιστική περίοδο στην 9η θέση της ανατολικής περιφέρειας.
Ο Λιονέλ Μέσι έπαιξε για 90 λεπτά, για πρώτη φορά μετά τον αγώνα με την LAFC στις 3 Σεπτεμβρίου, αφού ήταν τραυματίας και επίσης ταξίδεψε στην πατρίδα του για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2026.
Επίσης, ο Αργεντινός ποδοσφαιριστής σημείωσε ένα γκολ στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά ο λόγος οφσάιντ ακυρώθηκε σωστά. Στο 62ο λεπτό, ο Μέσι εκτέλεσε ένα δύσκολο φάουλ, αλλά η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι και βγήκε έξω.
Ο “pulga” ολοκλήρωσε την πρώτη του χρονιά στο MLS με θετικά σημάδια, γίνοντας τον ηγέτη της ομάδας και σημειώνοντας 10 γκολ στο πρωτάθλημα, ενώ έκανε την Ιντερ Μαϊάμι να κατακτήσει το Κύπελλο Λίγκας.