Ο εκπληκτικός Γιακουμάκης: Σκόραρε δύο φορές σε δέκα λεπτά και έφτασε τα 17 γκολ σε 27 αγώνες (βίντεο)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέτυχε δύο γκολ στον αγώνα εκτός έδρας της Ατλάντα Γιουνάιτεντ, στον τελευταίο αγώνα της κανονικής περιόδου του MLS. Ωστόσο, η Σινσινάτι ισοφάρισε στο 2-2 με τα γκολ των Μπάντζι και Ακόστα.

Αρχικά, στο 12ο λεπτό του αγώνα, ο Γιακουμάκης σκόραρε από το πέναλτι με ένα πλασέ, ενώ στο 32ο λεπτό έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του με μια καταπληκτική προβολή. Παρόλα αυτά, τα δύο γκολ του Γιώργου Γιακουμάκη δεν αρκούσαν για να κερδίσει η Ατλάντα Γιουνάιτεντ.

Παρ’ όλα αυτά, ο Έλληνας εθνικός επιθετικός έφτασε τα 17 γκολ στο MLS και βρίσκεται τώρα στη δεύτερη θέση του πίνακα σκόρερ.

Η Ατλάντα τερμάτισε στην 10η θέση με 51 βαθμούς σε 34 αγώνες και θα παίξει στον πρώτο γύρο των πλέι-οφ του MLS με την Κολούμπους Κρου, που τερμάτισε 3η στην Ανατολική Περιφέρεια με 57 βαθμούς.