Χάμες Ροντρίγκες: Άνοιξε λογαριασμό με γκολ μετά το χαμένο πέναλτι στη Βραζιλία (βίντεο)

Οι περιπέτειες του ποδοσφαιριστή Χάμες Ροντρίγκες στη Βραζιλία συνεχίζονται.

Ο Κολομβιανός επιθετικός μεσοεπιθετικός και πρώην παίκτης του Ολυμπιακού κατάφερε να σημειώσει το πρώτο του γκολ φορώντας τη φανέλα της Σάο Πάολο στο παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος Serie A.

Ο πρώην ποδοσφαιριστής της Ρεάλ Μαδρίτης και της Μπάγερν Μονάχου, μεταξύ άλλων, μείωσε το σκορ για την ομάδα του στο 79ο λεπτό κόντρα στην Φορταλέζα, αλλά δεν ήταν αρκετό για να κερδίσει έστω και έναν βαθμό η Σάο Πάολο.

Αντίθετα, ο Χάμες απέτυχε να εκτελέσει ένα πέναλτι στο 20ο λεπτό, με το οποίο θα μπορούσε να ισοφαρίσει το 0-1.

Με αυτήν την ήττα, η Σάο Πάολο παραμένει στην 13η θέση με 28 βαθμούς και είναι εκτός της πρόκρισης για το Copa Sudamericana.