Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πανόραμα των ομίλων του τουρνουά των Γυναικών

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΙΟΥΛΙΟΥ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σερβία – Δομινικανή Δημοκρατία 3-0 (25-18, 25-12, 25-20)

Ιαπωνία – Κένυα 3-0 (25-15, 25-11, 25-23)

Βραζιλία – Ν. Κορέα 3-0 (25-10, 25-22, 25-19)

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ρωσία – Ιταλία 0-3 (23-25, 19-25, 14-25)

ΗΠΑ – Αργεντινή 3-0 (25-20, 25-19, 25-20)

Κίνα – Τουρκία 0-3 (21-25, 14-25, 14-25)

ΤΡΙΤΗ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ

  Α ΟΜΙΛΟΣ

Ιαπωνία – Σερβία 0-3 (23-25, 16-25, 24-26)

Βραζιλία – Δομινικανή Δημοκρατία 3-2 (22-25, 25-17, 25-13 23-25, 15-12)

Κορέα – Κένυα 3-0 (25-14, 25-22, 26-24)

Β ΟΜΙΛΟΣ

Ρωσία – Αργεντινή 3-0 (25-19, 25-15, 25-13)

Κίνα – ΗΠΑ 0-3 (27-29, 22-25, 21-25)

Ιταλία – Τουρκία 3-1 (25-22, 23-25, 25-20, 25-15)

TΕΤΑΡΤΗ 29/7  

Α ΌΜΙΛΟΣ  

Νότια Κορέα-Αγ. Δομήνικος 3-2 (25-20,17-25, 25-18, 15-25, 15-12)

 Σερβία-Κένυα 3-0 (25-21, 25-11, 25-20)  

Ιαπωνία – Βραζιλία 0-3 (16-25, 18-25, 24-26) 

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΗΠΑ- Τουρκία 3-2 (25-19, 25-20, 17-25, 20-25, 15-12)

Κίνα – ROC 2-3 (17-25, 25-23, 25-20, 25-27, 12-15)

 Ιταλία-Αργεντινή 3-0 (25-21, 25-16, 25-15) 

ΣΑΒβΑΤΟ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ 

Α ΟΜΙΛΟΣ

Σερβία-Βραζιλία 1-3 (20-25, 16-25, 25-23, 19-25)

 Ιαπωνία-Κορέα 2-3 (19-25, 25-19, 22-25, 25-15, 14-16)

Αγ. Δομήνικός-Κένυα 3-0 (25-19, 25-18, 25-10) 

 Β ΟΜΙΛΟΣ

ΗΠΑ-ROC 0-3 (20-25, 12-25, 19-25)

Αργεντινή-Τουρκία 0-3 (23-25, 20-25, 18-25) 

Κίνα-Ιταλία 3-0 ( 25-21, 25-20, 26-24)

 ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

Α ΟΜΙΛΟΣ 

Σερβία 3-0 Νότια Κορέα (25-18, 25-17, 25-15)

Βραζιλία – Κένυα 3-0 (25-10, 25-16, 25-8)

Ιαπωνία – Αγ. Δομήνικος 1-3 ( 10-25, 23-25, 25-19, 19-25)

 Β ΟΜΙΛΟΣ

ROC-Τουρκία 2-3 (25-21, 23-25, 23-25, 25-15, 10-15) 

Κίνα 3-0 Αργεντινή (25-15, 25-22, 25-19) 

ΗΠΑ-Ιταλία 3-2 (21-25, 25-16, 25-27, 25-16, 15-12) 

Βαθμολογίες

Α όμιλος (5 αγώνες- τελική)

Βραζιλία 15-3 14β Σερβία   13-3  12Β

Αγ. Δομήνικος 10-10 8

Ν. Κορέα 9-10   7

Ιαπωνία   6-12 4  

Κένυα     0-15 0

Β’ όμιλος (5 αγώνες-τελική)  

ΗΠΑ   12-7   10β    

Ιταλία   11-7 10 

Τουρκία 12-8 9     

Ρωσία     11-8 9    

Κίνα         8-9   7    

Αργεντινή 0-15 0

ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

Προημιτελικοί0

3:00 ΕΡΤ Ν. Κορέα-Τουρκία

07:00 ΕΡΤ3, ΑΓ. Δομηνικός-ΗΠΑ

11:00 ΕΡΤ3, Σερβία-Ιταλία

15:30 ΕΡΤ Βραζιλία-Ρωσία

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

Ημιτελικοί (07:00 ΕΡΤ3, 15:00 ΕΡΤ3)

ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

03:00 Μικρός τελικός (ΕΡΤ3)

07:30 Τελικός (ΕΡΤ3)

 

 

 

 

 

 

 

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την πηγή της είδησης.

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΡΘΡΑ