ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 1-3: Προς τους τελικούς της Volley League το τριφύλλι

Στον αγώνα στην Πυλαία σήμερα (14/03), ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον ΠΑΟΚ με 3-1 σετ (21-25, 25-22, 18-25, 21-25), πηγαίνοντας το σκορ της σειράς σε 2-0. Με μια ακόμη νίκη, θα προκριθεί στους τελικούς της Volleyleague.

Παρόλο που ήταν «τελικός» για τον ΠΑΟΚ, ο Παναθηναϊκός δείχνει την όρεξή του και καταφέρνει να κερδίσει σχετικά άνετα. Η μοναδική διαφορά από τον προηγούμενο αγώνα ήταν η αντιστροφή των σετ, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται αρχικά και ο Παναθηναϊκός να ανατρέπει το αποτέλεσμα.

Ο τρίτος αγώνας είναι προγραμματισμένος για το βράδυ της Καθαράς Δευτέρας (19:00) στο Μετς. Ο Παναθηναϊκός έχει την ευκαιρία να «κλείσει» τη σειρά, ενώ ο ΠΑΟΚ παίζει το τελευταίο του χαρτί για να διατηρηθεί στο παιχνίδι της πρόκρισης.