Όρθιος στην Άρτα ο Παναθηναϊκός Β’

Δεν… πνίγηκε στην Άρτα ο Παναθηναϊκός Β΄. Οι «πράσινοι» του Βάθκεθ έφυγαν αλώβητοι από την έδρα της ΑΕ Καραϊσκάκης (1-1), σε ένα ματς που διεξήχθη υπό έντονη βροχόπτωση και έκανε δυσκολότερο το έργο των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Οι καιρικές συνθήκες δεν ήταν οι καλύτερες δυνατές, αφού υπήρξε έντονη βροχόπτωση και παρότι ο αγωνιστικός χώρος δεν ήταν βούρκος, δυσκόλευε αρκετά τους ποδοσφαιριστές κυρίως στην κυκλοφορία της μπάλας και στην παραγωγή των φάσεων. Κάπως έτσι το πρώτο ημίχρονο πέρασε αναίμακτα για τις δύο ομάδες, με το 0-0 να παραμένει ως την ανάπαυλα.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Κρισμάρεβιτς (47’) και είχαν την ευκαιρία να κάνουν δύο τα τέρματά τους είκοσι λεπτά αργότερα αλλά το πέναλτι του Μίλιτς σταμάτησε στο δοκάρι.

Ο Παναθηναϊκός Β’ αφυπνίστηκε, πήρε τον έλεγχο και τελικά βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 77ο λεπτό με τον Σαρδέλη, με το 1-1 να παραμένει ως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Κουκουράκη.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Φραντζέσκος): Λάζαρεβς, Πριόνας, Μπεκατώρος, Γιαννιώτης, Φαν Ίπερεν, Κρισμάρεβιτς, Ντοναλντόνι, Βαφειάδης, Μίλιτς (68? Χελοβάνι), Νταλακούρας (89? Μερτύρης), Πέδρο (64? Κορέλας).

Παναθηναϊκός Β (Βάθκεθ): Χριστογεώργος, Βαγιαννιδης, Μαρτίνης, Ρόμπι, Αντωνίου, Σερπέζης (64? Ηλιάδης), Αλμπάνης (64? Μαραθωνίτης), Θεοχάρης, Τσιριγώτης, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος (59? Σαρδέλης).

Το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής

Α’ όμιλος

Σάββατο, 5 Μαρτίου 2022

Νίκη Βόλου-Πιεριικός 2-0

Κυριακή, 6 Μαρτίου 2022 (14:45)

Απόλλων Λάρισας-Πανσερραϊκός

ΑΕΛ-Ηρακλής

Τρίκαλα-Βέροια (17:00)

ΠΑΟΚ Β’-Απόλλων Πόντου

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

Αλμωπός Αριδαίας-Ξάνθη

Καβάλα-Θεσπρωτός

Ρεπό: Ολυμπιακός Β’

Β’ όμιλος

Σάββατο, 5 Μαρτίου 2022 (14:45)

ΟΦ Ιεράπετρας-Λεβαδειακός 0-1

Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΕΚ Β’ 1-1

Καραϊσκάκης Άρτας-Παναθηναϊκός Β’ 1-1

Κυριακή, 6 Μαρτίου 2022

Καλλιθέα-Ηρόδοτος

Ζάκυνθος-Ρόδος

Χανιά-Επισκοπή

Διαγόρας-Κηφισιά

Εργοτέλης-Καλαμάτα

Ρεπό: Αιγάλεω

Η επόμενη (23η αγωνιστική)

Α’ όμιλος

Τετάρτη, 9 Μαρτίου 2022 (15:00)

Θεσπρωτός-Αλμωπός Αριδαίας

Ξάνθη-Νίκη Βόλου

Πιερικός-Ολυμπιακός Βόλου

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΠΑΟΚ Β’

Απόλλων Πόντου-Τρίκαλα

Βέροια-ΑΕΛ (15:30)

Ηρακλής-Απόλλων Πόντου

Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός Β’

Ρεπό: Καβάλα

Β’ όμιλος

Τετάρτη, 9 Μαρτίου 2022 (15:00)

Παναθηναϊκός Β’-Εργοτέλης

Καλαμάτα-Αστέαρς Βλαχιώτη

ΑΕΚ Β’-Διαγόρας

Κηφισιά-Χανιά

Επισκοπή-Ζάκυνθος

Ρόδος-ΟΦ Ιεράπετρας

Λεβαδειακός-Καλλιθέα

Ηρόδοτος-Αιγάλεω

Ρεπό: Καραϊσκάκης Άρτας

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την πηγή της είδησης.

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΡΘΡΑ