Οι έξι υποψήφιοι αντίπαλοι της ΑΕΚ

Η UEFA, όπως συνηθίζει, χώρισε τις ομάδες σε μικρότερα γκρουπ για να διευκολυνθεί η διαδικασία της κλήρωσης που θα αρχίσει στις 15:00 ώρα Ελλάδας.

Μια από τις Σαρλερουά (Βέλγιο) ή Παρτιζάν (Σερβία), Βόλφσμπουργκ (Γερμανία) ή Ντέσνα (Ουκρανία) και Μάλμε (Σουηδία) ή Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία) θα αντιμετωπίσει η ΑΕΚ στα playoffs εφόσον περάσει τη Σεντ Γκάλεν την ερχόμενη Πέμπτη στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.

Το νοκ άουτ παιχνίδι των playoffs θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας που θα κληρωθεί πρώτη και θα γίνει την 1η Οκτωβρίου.

Champions Path

Group 1

Seeded

Young Boys (SUI)*

GNK Dinamo (CRO)*

Un?seeded

Floriana (MLT) vs Flora Tallinn (EST)

Tirana (ALB)**

KuPS (FIN) vs Suduva (LTU)?

Djurgarden (SWE) / CFR Cluj (ROU)

Group 2

Seeded

Dynamo Brest (BLR)*

Crvena zvezda (SRB)*

Unseeded

Ludogorets (BUL)**

Sarajevo (BIH) / Buducnost Podgorica (MNE)?

Riga (LVA) / Tre Fiori (SMR) / Celtic (SCO)

Ararat-Armenia (ARM) vs Celje (SVN)??

Group 3

Seeded

Qarabag (AZE)*

Unseeded

?Sheriff (MDA) / Dundalk (IRL)

KI (FRO) / Dinamo Tbilisi (GEO)?

Legia (POL) / Drita (KOS)

Main Path

Group 1

Seeded

1 Basel (SUI)? vs Anorthosis (CYP)?

2 Viktoria Plzen (CZE) / SonderjyskE (DEN)

3 Besiktas (TUR) / Rio Ave (POR)

Unseeded

4 CSKA-Sofia (BUL) / B36 (FRO)

5 AC Milan (ITA) / Bodo/Glimt (NOR)??

?6 Hapoel Beer-Sheva (ISR) / Motherwell (SCO)?

Group 2

Seeded

1 Sporting CP (POR) / Aberdeen (SCO)

2 Mura (SVN) / PSV Eindhoven (NED)

3 Copenhagen (DEN) / Piast Gliwice (POL)?

Unseeded

4 LASK (AUT) / Dunajska Streda (SVK)?

5 Rijeka (CRO) / Kolos Kovalivka (UKR)??

6 Rosenborg (NOR) / Alanyaspor (TUR)?

Group 3

Seeded

1 Charleroi (BEL)? / Partizan (SRB)

2 Wolfsburg (GER) / Desna Chernihiv (UKR)

3 Malmo (SWE) / Lokomotiva Zagreb (CRO)

Unseeded

4 Apollon Limassol (CYP)? / Lech (POL)?

5 Granada (ESP) / Locomotive Tbilisi (GEO)

6 St. Gallen (SUI) / AEK Athens (GRE)

Group 4

Seeded

1 Galatasaray (TUR)? / Hajduk Split (CRO)

2 Shkendija (MKD) / Tottenham (ENG)???

3 Standard Liege (BEL) / Vojvodina (SRB)

4 APOEL (CYP) / Zrinjski (BIH)??

Unseeded

5 Rostov (RUS) / Maccabi Haifa (ISR)

6 Willem II (NED)? / Rangers (SCO)????

7 Fehervar (HUN) / Reims (FRA)

8 FCSB (ROU) / Slovan Liberec (CZE)


Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την πηγή της είδησης.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

«Κουλούρια» στο «Μπεντεγκόντι»

Ισόπαλο χωρίς σκορ τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα στην Ελλάς Βερόνα και την Γζένοα, στο «Μπετεγκόντι», με το οποίο ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική στην Serie...

Κορωνοϊός -Ερευνα: Πιο ευάλωτοι όσοι πάσχουν από παχυσαρκία, υπέρταση, διαβήτη -Οι...

Πιο ευάλωτους στις επιπλοκές καθιστά όσους νοσήσουν από κορωνοϊο ο συνδυασμός παχυσαρκίας και υπέρτασης, σύμφωνα με πρόσφατες μελέτες. Οι μελέτες αυτές έρχονται να ενισχύσουν...

Τηλεδιάσκεψη Ν.Δένδια με τους πρέσβεις των ΗΠΑ στην Ελλάδα και τη...

Στο πλαίσιο των τακτικών επαφών του με διεθνείς συνομιλητές σχετικά με την...

Το πρόγραμμα του πρωθυπουργού Κ. Μητσοτάκη κατά την αυριανή επίσκεψή του...

Στην Κύπρο θα μεταβεί αύριο ο πρωθυπουργος Κ. Μητσοτακης προκειμένου να συμμετάσχει...