Φιλική νίκη Ολυμπιακού επί Δούκα

Εντυπωσιακός και στα δύο ημίχρονα ο Ολυμπιακός νίκησε 34-30 τον Δούκα στο «Δαΐς» σε φιλικό ματς προετοιμασίας, φτάνοντας τα 17 γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ έως το 15-14, με τον Ολυμπιακό να φτάνει στο +3 στο 29:30 και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 17-15 υπέρ των «ερυθρόλευκων».

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη συνέχισε να ελέγχει το ματς, έφτασε στο 19-16 και στο 21-19, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 21-21. Στο 46’, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε ξανά με +2, ενώ στο 51:17 έκανε το 30-27. Στο 58’, ο πρωταθλητής Ελλάδος έφτασε στο +5 και στην τελική επικράτηση.

Πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν ο Δομπρής με 6 γκολ, από 5 σημείωσαν οι Βέμπερ και Γκράτζαν, ενώ από 4 οι Σλαβούλιτσα και Οστρούτσκο.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την πηγή της είδησης.