Conference League: Τα αποτελέσματα του β’ προκριματικού γύρου

ΑΕΚ και Άρης δυστυχώς δεν τα κατάφεραν να συνεχίσουν στον τρίτο προκριματικό γύρο του Conference League, γνωρίζοντας τον αποκλεισμό από Βελέζ και Αστάνα αντίστοιχα.

Συνολικά 51 αναμετρήσεις διεξήχθησαν απόψε για την τρίτη τη τάξη ευρωπαϊκή διοργάνωσης, με ισάριθμες ομάδες να παίρνουν το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του θεσμού.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα):



Λιεπάγια – ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1-3 πεν., 0-0 καν. (0-0)

Σαχτέρ Καραγκάντι – Στεάουα Βουκουρεστίου 5-3 πεν., 2-1 καν. (0-1)

Τόμπολ Κοστανάι – Χάιντουκ Σπλιτ 4-1 παρ., 3-1 καν. (0-2)

Βαντούζ – Ουίπεστ 1-3 (1-2)

Βόρσκλα Πορτάβα – Κουόπιο 2-2 καν., 2-3 παρ. (2-2)

Ντιναμό Μπρεστ – Βικτόρια Πλζεν 1-2 (1-2)

Μπιρκιρκάρα – Ολίμπια Λιουμπλιάνα 1-0 καν., 4-5 πεν. (0-1)

Κέσλα – Σότσι 2-4 (0-3)

Μπόντο/Γκλιμτ – Βαλούρ Ρέικιαβικ 3-0 (3-0)

Σουμκουαγίτ – Τσουτσαρίκι 0-2 (0-0)

Χόνκα – Ντομζάλε 0-1 (1-1)

Λεβάντια – Νταντάλκ 1-2 (2-2)

Σάντα Κολόμα – Χιμπέρνιαν 1-2 (0-3)

Σεπσί – Σπαρτάκ Τρνάβα 1-1 καν., 3-4 πεν. (0-0)

Χάκεν – Αμπερντίν 2-0 (1-5)

Ζίλινα – Απόλλων Λεμεσού 2-2 (3-1)

Ααρχους – Λάρνε 1-1 (2-3)

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ – Ντιναμό Μπατούμι 1-4 (1-0)

Ασντοντ – Καραμπάγκ 0-1 (0-0)

Χαποέλ Μπερ Σεβά – Αρντα Καρτζάλι 4-0 (2-0)

Μακάμπι Χάιφα – Ντιναμό Τιφλίδας 5-1 (2-1)

Μιλσάμι Ορχέι – Ελσφσμποργκ 0-5 (0-4)

Ράκοβ Σεστόχοβα – Σουντούβα 0-0 καν., 4-3 (0-0)

Ρόζενμποργκ – Χαφναρφιόρντουρ 4-1 (2-0)

Σίβασπορ – Πετροκούμπ 1-0 (1-0)

Σλοβάκο – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ 1-0 καν., 2-3 πεν. (0-1)

Τορπέντο Ζοντίνο – Κοπεγχάγη 0-5 (1-4)

Βαλερένγκα – Γάνδη 2-0 (0-4)

Νιου Σεντς – Ζαλγκίρις Κάουνας 5-1 (5-0)

Μπρέινταμπλικ – Αούστρια Βιέννης 2-1 (1-1)

Φόλα Ες – Σαχτέρ Σόλιγκορσκ 1-0 (2-1)

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Σουτιέσκα 3-1 (0-0)

Κόναχ Κουάι Νόμαντς – Πρίστινα 4-2 (1-4)

Φέγενορντ – Ντρίτα 3-2 (0-0)

Μπόρατς Μπάνια Λούκα – Λίντφιλντ 0-0 (0-4)

Ριέκα – Γκζίρα 1-0 (2-0)

Παρτιζάνι – Βασιλεία 0-2 (0-3)

Πούσκας Ακαντέμια – Ρίγας Σκόλα 0-2 (0-3)

Σκεντίγια – Ρίγα 0-1 (0-2)

Σλασκ Βρότσλαβ – Αραράτ Γιερεβάν 3-3 (4-2)

Βοϊβοντίνα – Πανεζέβις 1-0 (1-0)

Κραϊοβα – Λάτσι 0-0 (0-1)

Σερβέτ – Μόλντε 2-0 (0-3)

Μποέμιανς – Ντουντελάνζ 3-0 (1-0)

Ντουνάισκα Στρέντα – Παρτιζάν 0-2 (0-1)

Μάριμπορ – Χάμαρμπι 0-1 (1-3)

Οσιγιεκ – Πόγκον Σέτζιν 1-0 (0-0)

Βλάζνια – ΑΕ Λεμεσού 0-1 (0-1)

Σάντα Κλάρα-Σκούπι 2-0 (3-0)

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την πηγή της είδησης.

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΡΘΡΑ