Αγώνας Άρσεναλ – Γουλβς με ειδικά στοιχήματα και ενισχυμένες αποδόσεις

Μετά την εντυπωσιακή του εμφάνιση στο Champions League, η Άρσεναλ επιστρέφει στα παιχνίδια της Premier League αντιμετωπίζοντας την Γουλβς στην έδρα της (17:00).

Η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα πρόσφερε μια εξαιρετική εμφάνιση στην 5η αγωνιστική του Champions League. Αντιμετώπισε τη Λανς και την επικράτησε με 6-0, με έξι διαφορετικούς σκόρερ (Χάβερτζ, Ζεσούς, Σάκα, Μαρτινέλι, Όντεγκααρντ, Ζορζίνιο). Έτσι, οι Λονδρέζοι κατέκτησαν την κορυφή στον όμιλό τους και τώρα εστιάζουν ξανά στην Premier League όπου θέλουν να διατηρήσουν την κορυφαία τους θέση.

Η Άρσεναλ, η οποία βρίσκεται στο +1 από τη Μάντσεστερ Σίτι με 30 βαθμούς, αντιμετωπίζει την επικίνδυνη Γουλβς (17:00) για την 14η αγωνιστική της Premier League. Οι πρωτοπόροι της Premier League έχουν επιτύχει σερί τεσσάρων νικών και επιδιώκουν να το διευρύνουν, αποφεύγοντας ένα θρίλερ όπως στον αγώνα με την Μπρέντφορντ, όπου χρειάστηκαν ένα γκολ του Κάι Χάβερτζ στο 89ο λεπτό για να φτάσουν στη νίκη.

Άρσεναλ – Γουλβς 1:1.30 Χ:5.45 2:9.80

Η Γουλβς αντιμετωπίζει δύσκολες στιγμές, υποστηρίζοντας μία νίκη, μία ισοπαλία και δύο ήττες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της στην Premier League. Πρόσφατα η ομάδα ηττήθηκε από τη Φούλαμ με 3-2, ενώ στο 94ο λεπτό δέχτηκε το γκολ της ήττας. Παρά το αποτέλεσμα, έχει απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη, έχοντας διαφορά ασφαλείας από την 18η (5β.) Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Στο σημείο τραυματισμού, οι φιλοξενούμενοι θα αγωνιστούν χωρίς τον Πέδρο Νέτο λόγω ενοχλήσεων στον προσαγωγό. Όσον αφορά την Άρσεναλ, απουσιάζουν οι Τόμας Παρτέι, Έμιλ Σμιθ-Ρόου και Φάμπιο Βιέιρα, ενώ επίσης απουσιάζει από την αρχή της σεζόν ο Ζούριεν Τίμπερ.

Τα μέλη της Novibet μπορούν να βρουν προσφορές* για τα μεγάλα παιχνίδια και κορυφαίο πρόγραμμα ανταμοιβής*.