Βγήκε βόλτα στη Λάρισα ο Ιωνικός και έκανε το δεύτερο διπλό

Η Λάρισα βρήκε τις λύσεις από την περιφέρεια και έφτασε στο 8-5 με καλές επιλογές στην αρχή της αναμέτρησης. Με σερί 8-0, ο Ιωνικός έφτασε στο 8-13 με τις επιλογές των ξένων του από μακριά και με τα ριμπάουντ και στους αιφνιδιασμούς που έβγαιναν οι παίκτες του. Ο Σμιθ μείωσε σε 14-15 και ο Ουέμπ ισοφάρισε σε 17-17 μέσα στη ρακέτα, όμως ο Χολόγουλελ έφερε το +4 και ο Πρίτζετ το +5 για να ολοκληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο στο 22-24.

Ο Ιωνικός έφτασε στο 24-28 στην αρχή του δεύτερου δεκάλεπτου και η Λάρισα απάντησε με 5-0 σερί για το 29-28. Με προσωπικό σερί 4-0, ο Χουγκάζ έφερε το 31-35, όμως η Λάρισα ισοφάρισε με 5-0 σερί και το παιχνίδι πλέον πήγαινε πόντο πόντο. Με πρώτο «βιολί» τον Σμιθ, ο Ιωνικός έφτασε στο -10 με σερί 10-0. Με προσωπικό σόου και σερί 7-0 του Χολόγουελ, ο Ιωνικός έφτασε στο +15 και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο +14 για τους Πειραιώτες. Οι γηπεδούχοι είχαν 11/22 και οι φιλοξενούμενοι 17/24 δίποντα.

Ο Ιωνικός έφτασε στο +17 στην αρχή της τρίτης περιόδου και οι παίκτες του Βαγγέλη Αγγέλου διατηρούσαν το +12 με +15 με τις σωστές επιλογές τους στην επίθεση. Οι Ελμορ και Σμιθ διατηρούσαν το +12 με +14 μέσα στη θεσσαλική ρακέτα και ο Χουγκάζ έφερε το +17 και το 19 με προσωπικό σερί για τους φιλοξενούμενους για να ολοκληρωθεί το τριαντάλεπτο στο +17 για τον Ιωνικό.

Ο Ιωνικός έφτασε στο +22 στην αρχή της τέταρτης περιόδου κόντρα σε μια ομάδα που δεν είχε λύσεις και φαινόταν παραδομένη στις «ορέξεις» των φιλοξενούμενων. Ο Χολόγουελ έφερε ξανά το +22 Η διαφορά έφτασε στο +5 με 5-0 σερί του Ιωνικού και ο Σμιθ την έφερε στο +29. Η Λάρισα απάντησε με σερί 7-0 ση χαλαρή άμυνα του Ιωνικού και το ματς ολοκληρώθηκε στο 76-97.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την πηγή της είδησης.