Ολυμπιακοί Αγώνες: Αυτό είναι το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων (4/8)

Η Εθνική Ελλάδας στο πόλο ανδρών αναζητεί τη νίκη απέναντι στο Μαυροβούνιο στα προημιτελικά του τουρνουά υδατοσφαίρισης ανδρών στους Ολυμπιακούς Αγώνες, σε έναν αγώνα που θα μεταδοθεί απευθείας απ’ την ΕΡΤ 3.

Στις μεταδόσεις χωρίς ελληνική παρουσία, ξεχωρίζει ο τελικός των 200μ. των ανδρών.

Ολυμπιακοί Αγώνες – Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τετάρτης

ΕΡΤ 1

  • 00:15-00:35 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ – Team Hellas (E)
  • 00:35-02:00 Επαναλήψεις αθλημάτων
  • 02:00-03:00 Περίληψη ημέρας (Ε)
  • 03:00-06:30 ΣΤΙΒΟΣ, 6η Μέρα, Πρωινά Αγωνίσματα
  • 06:30-07:00 (Ε)
  • 07:00-09:15 ΑΘΗΝΑ-ΤΟΚΙΟ
  • 09:30-10:45 ΠΟΛΟ (Α) Προημιτελικά, ΕΛΛΑΔΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ
  • 10:45-12:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ, ΟΜΑΔΙΚΟ PURSUIT, ΤΕΛΙΚΟΣ
  • 12:10-13:00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ
  • 13:00-16:00 ΣΤΙΒΟΣ, 6η Μέρα, Απογευματινά Αγωνίσματα
  • 16:00-17:00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ
  • 17:00 Περίληψη ημέρας

ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ

ΕΡΤ 2

  • 00:00-00:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ
  • 00:30-03:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΝΕΡΟΥ 10ΧΛΜ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 03:00-04:00 ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ – ΠΕΡΙΛΗΨΗ 3/8 (Ε)
  • 04:00-06:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ: ΟΜΑΔΙΚΟ (Γ) – Ημιτελικά
  • 06:30-07:30 ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ PARK ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
  • 07:40-09:30 ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ): Αυστραλία – ΗΠΑ, Προημιτελικός & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 08:30-10:00 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ 470 (Γ) 470 (Α) MEDAL RACE (Ζ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 10:00-11:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 11:00-12:30 ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Γ): Σουηδία-Κορέα, Προημιτελικός
  • 12:30-13:30 ΠΑΛΗ – Τελικοί
  • 13:30-15:00 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ντουέτο Ελεύθερο
  • 15:15-16:00 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ +109k (Α)
  • 16:00-17:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ

ΕΡΤ 3

  • 03:00-04:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ, ΡΩΣΙΑ – ΝΟΡΒΗΓΙΑ
  • 04:00-06:00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΚΙΝΑ – ΣΕΡΒΙΑ
  • 06:00-07:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ, ΛΕΤΟΝΙΑ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Ε)
  • 07:00-09:00 ΒΟΛΕΪ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΔΟΜΙΝΙΚΑΝΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ – ΗΠΑ
  • 09:30-10:45 ΠΟΛΟ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ, ΕΛΛΑΔΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ
  • 11:00-13:00 ΒΟΛΕΪ Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΣΕΡΒΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ
  • 13:00-13:50 ΠΟΛΟ Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ, ΙΤΑΛΙΑ – ΣΕΡΒΙΑ
  • 13:50-15:00 ΠΟΛΟ Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ, ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ
  • 15:00-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΙΣΠΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ

ΕΡΤ SPORTS

  • 04:00-05:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ, ΛΕΤΟΝΙΑ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Ζ)
  • 09:00-10:00 ΠΥΓΜΑΧΙΑ +91κ. ΑΝΔΡΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ 75-81κ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
  • 15:00-16:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ, ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΡΩΣΙΑ (Ζ)
  • 16:00-17:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ, ΚΑΤΑΡ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS 2

  • 08:00-:09:15 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ, ΗΠΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)
  • 13:00-15:15 ΙΠΠΑΣΙΑ ΥΠΕΡΠΗΔΗΣΗ ΕΜΠΟΔΙΩΝ ΑΤΟΜΙΚΟ (Ζ)
  • 15:15-16:00 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ +109κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

* Το είναι στο επίκεντρο του παγκόσμιου αθλητισμού, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Συνεχής αθλητική ενημέρωση και ειδησεογραφία για το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, τον πίνακα των μεταλλίων όλων των χωρών που συμμετέχουν και τις επιτυχίες των Ελλήνων Αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες!

Μη χάσετε καμία στιγμή από τη δράση των Ολυμπιακών Αγώνων ακολουθώντας το στο Google News!

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την πηγή της είδησης.

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΡΘΡΑ