Σπερς-Λέικερς: 121-125: Με Γουέστμπρουκ-Ντέιβις στην παράταση (vids)

Το πρώτο του μεγάλο παιχνίδι με τη φανέλα των Λος Άντζελες Λέικερς έκανε ο Ράσελ Γουέστμπρουκ και μαζί με τον Άντονι Ντέιβις τους οδήγησαν στην εκτός έδρας νίκη με 125-121 στην παράταση επί των Σαν Αντόνιο Σπερς.

Χωρίς τον ΛεΜπρόν Τζέιμς, Γουέστμπρουκ και Ντέιβις έκαναν το κάτι παραπάνω που έπρεπε:

Ο Ρας είχε 33 πόντους, 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ενώ ο Άντονι Ντέιβις 35 πόντους, 17 ριμπάουντ, 4 blocks για να πάρουν τη νίκη οι Λέικερς και να βελτιώσουν το ρεκόρ τους σε 2-2.

Τα 48 λεπτά της κανονικής διάρκειας του αγώνα έληξαν 114-114 με τον Ντεζούντε Μάρεϊ να χάνει το τελευταίο σουτ για τους Σαν Αντόνιο Σπερς και την ευκαιρία να κάνουν την πρώτη νίκη της σεζόν.

Ο δεύτερος σκόρερ των Σπερς (21π.) είχε δώσει νωρίτερα την ασίστ στον Ντιόπ να ισοφαρίσει στα 32”.

Ο Αυστριακός Τζέικομπ Ποέτλ είχε 27 πόντους-14 ριμπάουντ για το Σαν Αντόνιο.

Εντύπωση προκάλεσε το γεγονός ότι μεγάλο μέρος των φιλάθλων που έκαναν sold out στο AT&T Center, στήριξε τους Λέικερς και ειδικά στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας, οι αποδοκιμασίες στις επιθέσεις των Σπερς, θύμιζαν αγώνα στο Staples Center!

“Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο” παραδέχτηκε ο Μαλίνκ Μονκ (17π.) που πήρε τη θέση του απόντα ΛεΜπρόν Τζέιμς στην πεντάδα. “Ήταν σαν εντός έδρας αγώνας, λιγάκι τρελό, αλλά καλό για εμάς”!.

Δείτε ένα εντυπωσιακό κάρφωμα του Ράσελ Γουέστμπρουκ στην παράταση!