Πέισερς-Λέικερς 116-124: Επέστρεψε με ρεκόρ σεζόν ο ΛεΜπρον και ζήτησε την… αποβολή ενός ζευγαριού (video)

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς επέστρεψε μετά την ποινή μιας αγωνιστικής για το επεισόδιο με τον Στιούαρτ στον αγώνα με τους Πίστονς κι έκανε φετινό ρεκόρ πόντων, με 39, οδηγώντας τους Λος Άντζελες Λέικερς στην εκτός έδρας νίκη επί των Ιντιάνα Πέισερς με 124-116 στην παράταση!

Ο Τζέιμς πέτυχε 17 από τους πόντους του στην τελευταία περίοδο και την παράταση, εκεί ειδικά όπου με επτά συνεχόμενους τελείωσε τον αγώνα για τους Λέικερς (10-10).

Χωρίς τον Άντονι Ντέιβις, λόγω ίωσης κι αφού έχασε το παιχνίδι στη Νέα Υόρκη, που τόσο του αρέσει να παίζει, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς πήρε την ομάδα στις πλάτες του, νιώθωντας ότι ήταν υποχρέωσή του.

Έπαιξε 32 λεπτά και είχε 8/17 δίποντα, 5/12 τρίποντα, 8/9 βολές, 6 ασίστ, 5 ριμπάουντ, 2 blocks και ένα κλέψιμο.

Ούτε από αυτόν τον αγώνα απουσίασαν οι εντάσεις, καθώς αυτήν τη φορά αποβλήθηκαν… φίλαθλοι!

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς ζήτησε από τους διαιτητές την απομάκρυνση δύο νεαρών φιλάθλων από τις court seats, προκαλώντας έντονες αντιδράσεις από τους υπόλοιπους φιλάθλους στην Ιντιάνα!

Δεν έγινε γνωστό τι ακριβώς έκανε, ή είπε, το συγκεκριμένο ζευγάρι νεαρών φίλων των Πέισερς, ώστε να αποβληθεί από τις εξέδρες.

Δείτε το περιστατικό στο Video:

Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ πρόσθεσε 20 πόντους και άλλους 17 ο Μαλίκ Μονκ.

Οι Πέισερς το πάλεψαν, είχαν προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αλλά στο τέλος, ηττήθηκαν από τον ΛεΜπρόν κι ας έχασε το τρίποντο στη λήξη της κανονικής διάρκειας.

Νωρίτερα είχε ισοφαρίσει με τρίποντο ο Ντουάρτε (17π.) για την Ιντιάνα (8-12).

Ο Μάλκολμ Μπρόγκντον πέτυχε 28 πόντους, 16 είχε ο Τζάστιν Χόλιντεϊ και 14 πόντους-12 ριμπάουντ και 6 ασίστ ο Ντομάντας Σαμπόνις.