Γουόριορς-Χοκς 127-113: Έκρηξη Στεφ Κάρι με 50 πόντους! (vids)

O Στεφ Κάρι  έδωσε μια απίθανη προσωπική παράσταση τα ξημερώματα της Τρίτης, με 50 πόντους και 10 ασίστ για να οδηγήσει τους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς σε νίκη με 127-113 επί των Ατλάντα Χοκς.

Ο εκπληκτικός γκαρντ των Γουόριορς έμεινε στο παρκέ 35 λεπτά και πέτυχε τους 50 πόντους με 5/9 δίποντα, 9/19 τρίποντα, 13/13 βολές, έδωσε 10 ασίστ, πήρε 7 ριμπάουντ, έκανε 3 κλέψίματα κι ένα block!

Μολονότι ήταν back to back αγώνας, μετά το χθεσινό 120-107 επί των Χιούστον Ρόκετς, ο Κάρι και οι Γουόριορς είχαν απίστευτη ενέργεια και με ένα εκπληκτικό τρίτο δωδεκάλεπτο (40-21), ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ του ημιχρόνου (55-61) και επικράτησαν με εμφατικό τρόπο!

Η ομάδα του Στιβ Κερ έχει ρεκόρ 9-1, το καλύτερο αυτήν τη στιγμή στο ΝΒΑ.

Ο Τζόρνταν Πουλ πρόσθεσε 16 πόντους για το Γκόλντεν Στέιτ, 13 είχε ο Άντριου Γουίγκινς κι από 11 οι Τοσκάντο-Άντερσον, Λι.

Ο Τρέι Γιανγκ πέτυχε 28 για την Ατλάντα, ο Κόλινς 19 και ο Μπογκντάνοβιτς 17.