Χοκς-Μπακς 109-120: Εύκολο “διπλό” στην επιστροφή του Γιάννη (vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε μετά από απουσία έξι αγώνων και οι Μιλγουόκι Μπακς (35-20) πέρασαν εύκολα με 120-109 από την έδρα των Ατλάντα Χοκς (30-26).

Οι Μπακς είχαν ισορροπία σε άμυνα και επίθεση, ο Γιάννης δεν φόρτσαρε στην επιστροφή του αφού είχε περιορισμό λεπτών και η άμυνα του Τζρου Χόλιντεϊ στον Τρέι Γιανγκ ήταν καθοριστική για την εξέλιξη του αγώνα.

Ο “Greek Freak” είχε 15 πόντους (0/2 βολές, 6/10 δίποντα, 1/2 τρίποντα), 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο σε 24:52 λεπτά, ο Τζρου Χόλιντεϊ μέτρησε 23 πόντους και 7 ασίστ, ο Μπρουκ Λόπεζ είχε 19 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σε 3:36 λεπτά συμμετοχής είχε 1 ριμπάουντ.

Από την πλευρά των ηττημένων, ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς είχε 28 πόντους, ο Σόλομον Χιλ 18 πόντους, ο Κλιντ Καπελά 16 πόντους και 16 ριμπάουντ, ενώ ο Τρέι Γιανγκ μέτρησε 15 πόντους με μόλις 3/17 σουτ, 9 ασίστ και 6 λάθη.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-33, 52-64, 82-94, 109-120