Ασταμάτητος Αντετοκούνμπο παρέσυρε τους Κλίπερς (video)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ασταμάτητος και με 36 πόντους, 14 ριμπάουντ παρέσυρε τους Λος Άντζελες Κλίπερς για τη νίκη των Μιλγουόκι Μπακς με 105-100!

Οι Μπακς έχαναν 96-100 με τέσσερα λεπτά για το τέλος, αλλά ο back to back MVP του ΝΒΑ, δεν είχε πει την τελευταία του λέξη!

Έκανε το 99-100 με “γκολ-φάουλ”, έβγαλε μεγάλες άμυνες με αποκορύφωμα το block στον Ζούμπατς κι έγραψε με ένα εντυπωσιακό κάρφωμα το 103-100, πριν ο Μίντλετον κάνει το τελικό 105-100 με δύο βολές!

Ο Αντετοκούνμπο είχε 36 πόντους με 4/6 βολές, 13/20 δίποντα, 2/7 τρίποντα, πήρε 14 ριμπάουντ, έδωσε 5 ασίστ κι έκανε 4 block!

Ο Καγουάι Λέοναρντ πέτυχε 25 πόντους για τους Κλίπερς που έμειναν άποντοι στα τέσσερα τελευταία λεπτά του αγώνα. Ο Πολ Τζορτζ πέτυχε 16 πόντους με 7/21 σουτ,

Ο Κρις Μίντλετον πρόσθεσε 19 πόντους για το Μιλγουόκι.

Οι Μπακς βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 21-13, με την πέμπτη συνεχόμενη νίκη τους.

Οι Κλίπερς έχουν 24-12.