Ηλίας Ζούρος: «Δεν υπήρχαμε πουθενά στο τρίτο δεκάλεπτο»

Το καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο, όπου το επιμέρους σκορ ήταν 24-7 υπέρ της Γκραν Κανάρια, ήταν η βασική αιτία της βαριάς ήττας του Προμηθέα, σύμφωνα με τον Ηλία Ζούρο.

«Πρώτα απ’ όλα συγχαρητήρια στην Γκραν Κανάρια, άξιζε να κερδίσει το παιχνίδι. Είχαμε ένα κάκιστο τρίτο δεκάλεπτο, στο οποίο δεν υπήρχαμε στο παρκέ τόσο πνευματικά όσο και σωματικά.

Σε αυτό το διάστημα δώσαμε την ευκαιρία στην Γκραν Κανάρια να επιστρέψει στο ματς, να δημιουργήσει μεγάλη διαφορά στο σκορ κι εν τέλει να πάρει τη νίκη. Τους εύχομαι καλή συνέχεια, εμείς κι εμείς από την πλευρά μας πρέπει να συνεχίσουμε τη δική μας δουλειά» η τοποθέτηση του προπονητή της αχαϊκής ομάδας.